Cep telefonu kamera tamiri

Günümüzde cep telefonlarımızın en çok kullandığımız özelliği hiç şüphesiz kamerasıdır. Gün içerisinde birçok kez cep telefonumuzun gerek ön gerekse arka kamerasını sayısız kez kullanmaktayız.

Cep telefonu kullanıcılarının en fazla şikâyet ettiği konuların başında da cep telefonu kamerası sorunu olmaktadır.

Kameraların neden bozulduğunu ilk önce anlamak gerekir ve neden bozuldukları konusunda sizlere cevaplar sunarak kamera arızalarının meydana gelmesinin önüne geçmenizi sağlayacağız.

Cep telefon kamera arızalarının çoğu kullanıcı kaynaklı olmakla birlikte sorunlar bazen yazılımsal olarak ta ortaya çıkmaktadır. Yazılımsal sorunlar kullanım sorunlarından daha azdır ve çok nadiren görülür, ancak kullanım hataları oldukça fazladır. Akıllı cep telefonları oldukça hassas donanıma sahiptir, aldığı ufak bir darbe, yere düşmesi, çizilmesinde dahi kamera zarar görebilmektedir.

Böyle durumlarda cep telefonunun kamerası bulanık çekim yapar ya da hiç çalışmaz duruma gelebilir ve çalışmayabilir. Kamere başarısız sorunlarında cihaz kamera başarısız hatası verir, bu sorun yazılımsal ise çözümü çok kolaydır.

Cep telefonunuzun ayarlar kısmına girin ve uygulamalar bölümünden kamerayı seçin. Bu ekranda “durmaya zorla” veya “ön bellekteki veriyi temizle” talimatı verin. Eğer bu yöntem telefonunuzdaki kamera başarısız sorununu çözmediyse, telefonunuzu kapatıp yeniden çalmayı deneyin. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra kamera uygulamasını yeniden açın. Sorun devam ettiği takdirde Uzman Tekno-M yardımı almanızda fayda vardır.

Cep telefonu kameraları büyük oranda kullanıcı hatalarına bağlı olarak bozulur. Böyle durumlarda genellikle darbeye bağlı olarak cihazınızın hassas olan kamera merceği ya da soketi arızalanır, hatta kırılabilir. Ana kartın kamera ile bağlantısının kesilmesinin sonucu olarak da cihazınızın kamerası çalışmaz. Çalışsa bile kamera ekranında karanlık bir perde görürsünüz.

Cep Telefonu Kamera Sorunu Çözümü

Akıllı cep telefonlarında kamere sorununun çözümü uzmanlık isteyen bir iştir. Telefonunuzun kamerası bozulduğunda çözüm için uzman yardımı alarak cep telefonu kamerası değişimi gerçekleştirmek gerekmektedir.

Cep telefonu piyasasında her üründe olduğu gibi kamerada da orijinal yedek parça tercih etmenizde büyük fayda var. Tekno-M firması olarak biz orijinal yedek parça kullanımı yapmaktayız. İşinde uzman olanlar tarafından kullanılan orijinal cep telefonu kamerası, cihazınızın kullanım ömrünü uzatarak kamera özelliğinden yüksek performans almanızı sağlar.

Kameranızı tamire verdiğiniz teknik servis garantili hizmet vermeli ve değişim/onarım gibi durumlarda mutlak garanti vermelidir. Tekno-M firmamızda yaptırdığınız tamirler 6 Ay Garantimiz Kapsamındadır.

Cep telefonu kamera sorununuz için en doğru adres Tekno-M firmamızın uzman ekibidir. Üstelik Türkiye’de ilk ve tek göz önünde tamir hizmeti sunuyor, orijinal yedek parça kullanıyoruz.

Paylaş

Sohbet
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
HEMEN ARAYIN