Cep telefonlarınızın hoparlörünün bozuk olması, video izlerken ve müzik dinlerken ses duymamanıza sebep olmaktadır. Hatta telefon ile görüşürken hoparlöre alıp konuşma imkânınız dahi olamaz. Cep telefonu hoparlör arızası genelde cızırtılı ses ile başlar. Hoparlörden cızırtılı ses gelmesi, telefonunuzun hoparlörünün veya hoparlör filtresinin arızalandığının belirtisidir.

Cep telefonu hoparlörü neden bozulur?

Cep telefonlarının hoparlörünün bozulmasında en çok rastlanan sorunlar tozlu ortamlarda kullanılan telefonlar ve sıvı temasına maruz kalmış telefonlardır. Bu durumda tespiti çok iyi yaparak gerekli parçaların değiştirilmesi gerekir.

Hoparlör değişimi sırasında bilgiler silinir mi?

Cep telefonlarının hoparlör değişimi sırasında hiçbir bilgiye zarar gelmez. Hoparlör değişimi yapılması için telefonların açılarak içindeki arızalı parçalar değiştirilir. Arızalı parçaların değiştirilmesi, bilgilerin kaybolmasına ya da silinmesine sebebiyet veren bir işlem değildir.

Hoparlör değişiminde garanti süresi ne kadar?

Tekno-M firmamızca tamiri yapılan diğer işlemlerde olduğu gibi Garanti süresi 6 Ay’dır. Tamir işlemlerinden sonra garanti süreniz boyunca her türlü teknik destek verilmektedir.

Cep telefonunuzun hoparlörü ile ilgili sorun olup olmadığını anlayamıyorsanız ve bu yardıma desteğe ihtiyacınız var ise bize Whastapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Sohbet
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
HEMEN ARAYIN