Cep telefonu şarj soketi arızası birçok insanın karşılaştığı arızaların başında yer almaktadır. Şarj soketi kaynaklı bir arıza meydana geldiği zaman kısa sürede şarj soketinin değişimi yapılarak telefonu eskisi gibi kullanma imkânınız vardır.

Telefonun şarj soketi arızalanmaya başladığı zaman ilk belirte olarak telefonu şarja taktığımız zaman şarj kablosunu aşağı yukarı oynattığımızda şarj olmaya başladığını görürüz. Kablo oynatılmadan şarj yapmaz veya şarj soketini yerine sert bir şekilde soktuğumuzda şarj yapmaya başlamaktadır, bunlar sorun olduğunun en belirgin örnekleridir.

Telefonunun şarj soketi arızası yaşayan kullanıcılar bazen farklı bir kablo kullanarak bu soruna geçici çözümler aramaktadır. Oysa ki sorun kabloda değil, sokettedir. Telefonu şarj etmek için gösterilen bu uğraşlar sadece teknik servise gitmenin süresini uzatır. Telefonu şarj etmek için en yakın teknik servise giderek soketin değiştirilmesi tüm şarj sorununu ortadan kaldırır.

Telefonların marka ve modeline göre sadece şarj soketi değişimi yapılırken, bazı modellerde şarj soketinin bağlı olan şarj soketi bord değişimi veya şarj soketi film değişimi yapılabilmektedir. Şarj soketi değişimi olacak telefonlar bord veya film değişmesi gerekirse, işlem sırasında telefonun mikrofonu ve kulaklık soketi girişi değişmiş olmaktadır.

Şarj soketi değişimi sırasında bilgiler silinir mi?

Şarj soketi değişimi esnasında telefondaki hiçbir bilgiye zarar gelmez. Şarj soketi değişimi yapılması için telefonların açılarak içindeki arızalı parçalar değiştirilerek yapılmaktadır. Bu arızalı parçaların değiştirilmesi, bilgilerin kaybolmasına sebebiyet verecek bir işlem değildir.

Şarj soketi değişiminde garanti veriyor musunuz?

Evet, Tekno-M işletmesi olarak yaptığımız tamir ve onarımların tamamında olduğu gibi Cep Telefonu Şarj Soketi Değişimi işlemlerinde de 6 Ay Garanti veriyoruz.

Sohbet
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
HEMEN ARAYIN